Γρανίτης

Ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και παραμένει 3ος

Την πολύ καλή του πορεία συνεχίζει ο Γρανίτης που διατηρείται στην 3η θέση της Α' Κατηγορίας και θα περιμένει το παιχνίδι του Απόλλωνα τη Δευτέρα για να δει εάν θα παραμείνει μαζί του εκεί.

Για την 36η αγωνιστική το σύνολο του Γιώργου Μπονατάκη επιβλήθηκε με 2-0 της Θύελλας Καλάθενων η οποία είχε εξασφαλίσει την παραμονή της και αγωνίστηκε χωρίς άγχος σ' αυτό το ματς.

Ένα γκολ σημείωσε σε κάθε ημίχρονο ο Γρανίτης που άνοιξε το σκορ λίγο πριν το ημίχρονο. Στο 40' ο Μιχάλης Περράκης με διπλή προσπάθεια νίκησε τον Γρανά για το 1-0. Στο τελευταίο δεκάλεπτο διαμορφώθηκε το τελικό 2-0, με τον Μαυρεδάκη να σκοράρει μετά από "1-2" με τον Στρατουδάκη. Ντεμπούτο για τη Θύελλα έκανε ακόμα ένας νεαρός ποδοσφαιριστής και πιο συγκεκριμένα ο 15χρονος τερματοφύλακας Βενιζέλος Κυριτσάκης που πήρε τη θέση του Γρανά στα τελευταία λεπτά.

Γρανίτης (Γιώργος Μπονατάκης): Μελισσινός, Καγλατζής, Κουτουλάκης (60' Δασκαλάκης), Μπουρμπάκης, Κατσαρός, Κουλάκης, Πατρικάκης, Μαυρεδάκης, Μιχ. Περράκης (70' Αντ. Περράκης), Κοκάκης, Στρατουδάκης

Θύελλα καλάθενων (Θοδωρής Μπατιστάκης): Γρανάς (86' Κυριτσάκης), Βεστάκης, Μαραγκουδάκης, Λουπασάκης, Β. Ρενιέρης, Ν. Ρνιέρης, Μπαγλατζής, Δημανόπουλος, Βαλέρας (87' Κωνσταντουλάκης), Ουρούκου (64' Μ. Λουβιτάκης), Μαργαριτάκης (66' Α. Ρενιέρης)