Άρης Σούδας

Βρίσκει ρυθμό και νίκες

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη σημείωσε ο Άρης Σούδας, που δείχνει να βρίσκει τον ρυθμό του μετά την ήττα της πρεμιέρας από τον Μινώταυρο.

Η ομάδα του Νίκου Μαναρώλη πέρασε από την έδρα του Ποσειδώνα Καμισιανών/Ραπανιανών (1-3), ο οποίος γνώρισε με τη σειρά του την 3η ήττα σε ισάριθμα παιχίδια στην Α' ΕΠΣΧ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στα πρώτα λεπτά με τον Χριστουλάκη, ωστόσο ο Ποσειδών βρήκε απάντηση λίγο αργότερα με τον Ζντράβκοβιτς να πετυχαίνει το παρθενικό του γκολ με τη νέα του ομάδα (1-1).

Το γκολ του Γαλανάκη λίγο πριν την ανάπαυλα, έδωσε ξανά το προβάδισμα σε 1-2 στην ομάδα του Άρη.

Τελικά, με ακόμα ένα γκολ του Χριστουλάκη στις καθυστερήσεις του δευτέρου ημιχρόνου, ο Άρης έφτασε στο τελικό 1-3.

Διαιτητής: Κουκουράκης
Βοηθοί: Μαραγκάκης-Κολοκοτρώνης

Ποσειδών Κ.Ρ. (Χρήστος Παπαδογιάννης): Mουστάκας, Κομπογεννητάκης, Μυφτάρι (70' Ομπάνορ), Πολάκης, Καβακόπουλος, Ζντράβκοβιτς, Μαραγκουδάκης, Λιανιδάκης, Μαλανδράκης (80' Γαλανάκης), Μαριανάκης, Τσότσος (70' Α, Κολομπάκης)

Άρης Σ. (Νίκος Μαναρώλης): Bροντάκης, Ψαρουδάκης (65' Παπάζογλου), Ποταμίτης, Στεφανίδης, Νικολακάκης, Ροκάκης (60' Παπαθανασίου), Στρατουδάκης (83' Αρτσιδάκης), Πιτσιάβας (75' Μιχαλόπουλος), Τσιμπρικίδης, Γαλανάκης, Χριστουλάκης