Άπτερα

Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς

Τα Απτερα προηγήθηκαν προηγήθηκαν δις, η Κορωνίδα απάντησε με ισάριθμα πέναλτι, στο δεύτερο ημίχρονο, κι έτσι, η μεταξύ τους αναμέτρηση, στη Σούδα, ολοκληρώθηκε χωρίς νικητή (2-2).

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 8ο λεπτό, με τον Τσόλη και εφτά λεπτά αργότερα κέρδισαν πέναλτι. Ο Σελέκος ανέλαβε την εκτέλεση, ωστόσο, δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Κάτι το οποίο, όμως, κατάφερε ο σκόρερ του πρώτου τέρματος, Τσόλης, στο 53’, κάνοντας το 2-0.

Η απάντηση από πλευράς φιλοξενούμενων ήρθε στο δεύτερο 45λεπτο από την άσπρη βούλα. Συγκεκριμένα, στο 63’, ο Δημητρίου κέρδισε το πέναλτι και ο Μπερικάκης μείωσε σε 2-1. Ο σκόρερ, στο 70’, ήταν αυτός που κέρδισε το δεύτερο πέναλτι για την ομάδα του, με τον Τσαποσβίλι να διαμορφώνει το τελικό 2-2, ενώ τα Απτερα είχαν δοκάρι, στο 80’, με τον Αλ. Τσικουδάκη.

Διαιτητής: Κανελάκης

Βοηθοί: Κολοκοτρώνης-Μπρουδάκη

Άπτερα (Γιάννης Χαζηράκης): Κοζωνάκης, Λαβράνος, Μαυρογένης, Μαθιουδάκης, Μαρινάκης, Νεσκάκης, Β. Σελενίτσα (75’ Νικολούλιας), Τζ. Σελενίτσα, Σελέκος (84’ Χατζηδάκης), Τσόλης, Αλ. Τσικουδάκης.

Κορωνίδα (Παντελής Μπερικάκης): Κελαϊδής, Κοτρωνάκης (35’ Αργυρίου), Ψαρουδάκης, Κουγιεντάκης (30’ Τσαποσβίλι), Γουνάκης, Μαρτσάκης, Τρούλος, Δημητρίου (77’ Παλιουδάκης), Μαρινάκης, Μπερικάκης, Γαρυφαλής (80’ Νενεδάκης).