Απόλλων

Χωρίς πρόβλημα ο Απόλλων

Ο Απόλλων πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Χανίων χωρίς πρόβλημα απέναντι στην νεανική ομάδα του Νέου Κισσαμικού (7-0), την Τετάρτη το απόγευμα στη Σούδα.

Το ημίχρονο είχε δύο γκολ για τους γηπεδούχους, με τον Σουχλάκη να σημειώνει το 1-0 στο 3' από πάσα του Βακαλουνάκη, ενώ το 2-0 έγινε στο 21' μετά από "1-2" των Βακαλουνάκη-Μποντούρι και σκόρερ τον Ψαράκη.

Ο τελευταίος ήταν εκείνος που έκανε και το 3-0 στο 48' με σουτ, με τον Βακαλουνάκη να σκοράρει επίσης... δις, στο 54' με κεφαλιά μετά από σέντρα του Κοκκινιά.

Στο 55' ο Σουχλάκης με ατομική προσπάθεια έκανε το 5-0, ο Βακαλουνάκης στο 60' το 6-0 με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Ψαράκη και ο Κελέση στο 70' το τελικό 7-0, από σέντρα του Βακαλουνάκη.

Για τον Νέο Κισσαμικό που είχε αρκετά νεαρά παιδιά στη σύνθεσή του, αποτέλεσε μία σπουδαία εμπειρία το ματς αυτό απέναντι σε μία ομάδα με πρωταγωνιστικούς στόχους στην Α' κατηγορία, με τον Μπαμπουνάκη να έχει την καλύτερη στιγμή με ένα σουτ στο δεύτερο ημίχρονο.