Απόλλων

Εδειξε "αντίδραση" επί του Ηρακλή Νερ.

Αντίδραση κατάφερε να δείξει ο Απόλλων, καθώς σκόραρε τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, τα δύο εκ των οποίων μετά το 80ό λεπτό και επικράτησε με σκορ 3-1 στη Σούδα του Ηρακλή, που αιφνιδίασε, ανοίγοντας το σκορ.

Η ομάδα του Μάνου Βεργανελάκη μπορεί να αιφνιδιάστηκε όταν ο Ηρακλής Νερ. κατάφερε να προηγηθεί στο 43ο λεπτό με δράστη τον Γιαννακούρο, ωστόσο στην επανάληψη κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή, εκμεταλλευόμενη και το αριθμητικό πλεονέκτημα που της έδωσε η αποβολή του Πατελάκη στο 60'. Αρχικά, αυτό που επιζητούσε ήταν να σκοράρει όσο το δυνατόν πιο γρήγορα το γκολ της ισοφάρισης, κάτι που τελικά πέτυχε στο 66’ με τον Βακαλουνάκη μετά την ασίστ του Ταταράκη.

Ο Απόλλων πήρε προβάδισμα στο παιχνίδι του 84’ με τον Μάνο Ψαράκη, που σκόραρε μετά τη σέντρα του Γκούντελου, ενώ το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε στο χρόνο των καθυστερήσεων και πάλι από τον Μάνο Ψαράκη ο οποίος αυτή τη φορά αξιοποίησε την σέντρα από τον Ταταράκη.

Διαιτητής: Κουρκουμελάκης
Βοηθοί: Χάμπας-Κολοκοτρώνης

Απόλλων (Μάνος Βεργανελάκης): Παγιαλάκης, Γαλανίδης (83’ Σουχλάκης), Ταταράκης, Μπιζάτης, Καραμπινάκης, Μπαριάνι, Γανωτής, Παπαδάκης (46’ Κένγκα), Ψαράκης Εμμ., Ψαράκης Ακ. (46’ Βακαλουνάκης), Μποντούρι (60’ Γκούντελος)

Ηρακλής Νεροκούρου (Σπύρος Γαλάνης): Πετράκης, Καραδάκης, Κουτούζος (90’ Παπαδονικολάκης), Κουτράκης, Αγγελάκης, Μερρόλι (90’ Παντελάκης), Γιαννακούρος, Τσιριβάγκος (90+1’ Δόδελος), Παπαδημητρίου Α., Παπαδημητρίου Γ. (90’ Λαφαζάνης), Πατελάκης