plastigka

A' Τοπικό- Γενικά

Ενας βαθμός για τη "στέψη" - Σπουδαία νίκη για Παγχανιακό/ΔΑΑΟΧ

Ο Πανακρωτηριακός μετά το επιβλητικό πέρασμά του από την έδρα του Κρ. Αστέρα (6-2) ετοιμάζεται να... ανοίξει σαμπάνιες για την κατάκτηση του πρωταθλήματος και την ιστορική άνοδο στη Γ' Εθνική. 

Το σύνολο του Γιώργου Τσομπάνογλου μαθηματικά θέλει ένα βαθμό στα εναπομείναντα τρία παιχνίδια. 

Με εμφατικό τρόπο (7-1) επικράτησε της Δάφνης ο Απόλλων, ενώ ο Τιτάν "φλέρταρε" με το "διπλό" στο Καστέλι επί της Θύελλας, που θα τον εξασφάλιζε και μαθηματικά, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις (1-1).

Σημαντικό βήμα παραμονής έκανε ο Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ νικώντας 2-1 τον Ηρακλή Νεροκούρου.

Αναλυτικά:

31η αγωνιστική
Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ-Ηρακλής Νεροκούρου 2-1
Κρ. Αστέρας-Πανακρωτηριακός 2-6
Απόλλων-Δάφνη 7-1
Θύελλα-Τιτάν 1-1
Αρης Σούδας-Απτερα 6-1
Ικαρος Μουρνιών-Γρανίτης 5-1
Μινώταυρος-Σπάθα 2-3
ΑΕ Κυδωνίας-Ποσειδών Κ.Ρ. 0-0
19:00 Δόξα Παχιανών-Κορωνίδα στη Μοναχή Ελιά

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θέση
Ομάδες
ΑγώνεςΝίκεςΙσοπαλίεςΉττεςΔ.Τ.Γκολ υπέρΓκολ κατάΠόντοι
1 Πανακρωτηριακός 31 28 2 1 97 116 19 86
2 Απόλλων Αγ. Ιωάννη 31 24 6 1 66 83 17 78
3 Άρης Σούδας 31 23 6 2 59 82 23 75
4 Ίκαρος Μουρνιών 31 19 4 8 20 57 37 61
5 Σπάθα 31 14 5 12 2 54 52 47
6 Θύελλα Καλάθενων 31 14 4 13 -5 38 43 46
7 Μινώταυρος 31 13 7 11 10 46 36 46
8 Κρ. Αστέρας 31 12 8 11 10 53 43 44
9 Ηρακλής Νεροκούρου 31 12 6 13 17 73 56 42
10 Δόξα Παχιανών 30 11 4 15 -13 38 51 37
11 Τιτάν 31 9 8 14 -17 36 53 35
12 Α.Ε. Κυδωνίας 31 10 4 17 -34 39 73 34
13 Παγχανιακός - ΔΑΑΟΧ 31 9 7 15 -20 26 46 34
14 Γρανίτης 31 9 8 14 -16 49 65 32
15 Ποσειδώνας Καμ. - Ραπ. 31 7 7 17 -26 43 69 28
16 Κορωνίδα 30 7 7 16 -31 28 59 28
17 Άπτερα 31 4 6 21 -47 39 86 18
18 Δάφνη 31 1 5 25 -72 24 96 8

*Γρανίτης -3

 

Η επόμενη αγωνιστική (32η)
Σάββατο 20 Απριλίου
16.00 Δόξα-Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ στη Μ. Ελιά
16.00 Άπτερα-Κρ. Αστέρας στη Σούδα
16.00 Σπάθα-Τιτάν στο Κολυμπάρι

Κυριακή 21 Απριλίου
11.00 Γρανίτης-Απόλλων στην Αγία Μαρίνα
11.00 Πανακρωτηριακός-Μινώταυρος στα Καθιανά
11.00 Ποσειδών Κ.Ρ.-Θύελλα στο Κολυμπάρι
16.00 Ηρακλής-Άρης στα Νεροκούρου
16.00 Κορωνίδα-Ίκαρος στον Βάμο
16.00 Δάφνη-ΑΕ Κυδωνίας στον Εμπρόσνερο