legea hor

A' Τοπικό- Γενικά

Δεσπόζει το ντέρμπι των πρωτοπόρων στα Καθιανά

Το πολύ σπουδαίο παιχνίδι ανάμεσα στην πρωτοπόρο ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ και τον 2ο της βαθμολογίας Πανακρωτηριακό, ξεχωρίζει από το πρόγραμμα της 19ης και τελευταίας αγωνιστικής του πρώτου γύρου της Α' Κατηγορίας, που ανοίγει το μεσημέρι του Σαββάτου (6/1, 15.00) με έξι παιχνίδια.

Το συγκεκριμένο παιχνίδι στα Καθιανά αναμένεται να κρίνει πολλά στην κούρσα του τίτλου με το ΣΥΝΚΑ να αναζητεί τη νίκη για να γίνει το αδιαφιλονίκητο φαβορί παρότι είναι ακόμα πολύ νωρίς και τον Πανακρωτηριακό να θέλει να παραμείνει ζωντανός στην μάχη και να κατεβάσει τη διαφορά στους πέντε βαθμούς. 

Αμφίρροπα φαντάζουν τα παιχνίδια σε Σούδα και Ταυρωνίτη, με τον Άρη να υποδέχεται τον εξαιρετικό φέτος Ηρακλή Νεροκούρου και τον Ποσειδώνα Καμισιανών-Ραπανιανών να φιλοξενεί τον Κρ. Αστέρα που βρίσκεται επίσης σε καλό μομέντουμ.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια ο Μινώταυρος αντιμετωπίζει τον Παγχανιακό/ΔΑΑΟΧ, η Σπάθα την Κορωνίδα και ο Ίκαρος Μουρνιών που θα αγωνιστεί για δεύτερη συνεχόμενη φορά στην έδρα του, υποδέχεται τον Γρανίτη.

Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:

19η αγωνιστική 
Σάββατο 6 Ιανουαρίου 
(15:00)
Άρης Σούδας-Ηρακλής Νεροκούρου στη Σούδα
Σινιοράκης (Αναστασάκης-Μπαντά)
Παρατηρητής διαιτησίας: Καούκης

Σπάθα-Κορωνίδα στο Κολυμπάρι
Χρυσός (Βερυκάκης-Αποστολάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Αγγελάκης

Μινώταυρος-Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ στις Μουρνιές
Κανελάκης (Καλφάκης-Μπραουδάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Λέττας

Πανακρωτηριακός-ΣΥΝΚΑ στα Καθιανά 
Γιαννουλάκης (Πετεινάτος-Δαράκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Δοκιμάκης

Ποσειδών Καμισιανών/Ραπανιανών-Κρ. Αστέρας στον Ταυρωνίτη
Κασσελάκης (Κομισοπούλου-Κωσταμένα)
Παρατηρητής διαιτησίας: Τριανταφύλλου

Ίκαρος Μουρνιών-Γρανίτης στα Νεροκούρου 
Ούτας (Χάμπας-Κεζέμπογλου)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γ. Χατζηδάκης

Κυριακή 7 Ιανουαρίου 
(15:00)
Ροδωπού-Απόλλων στο Κολυμπάρι 
Κανελάκης (Γαλάνης-Τσαπαρίδης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Λιναράκης

Θύελλα Καλάθενων-ΑΕ Κυδωνίας στο Καστέλι
Χρυσός (Σινιοράκης-Μαρνέζος)
Παρατηρητής διαιτησίας: Δοκιμάκης

*Φωστήρας-Δόξα Παχιανών 0-3 α.α.
Αστέρας Μανολιόπουλου-Κεραμειά ματαιώθηκε