legea hor

A' Τοπικό- Γενικά

Πέντε παιχνίδια στο "μενού" του Σαββάτου για την Α' Κατηγορία

Με πέντε παιχνίδια το απόγευμα του Σαββάτου θα δοθεί η… εκκίνηση της 2ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α' Κατηγορίας.

Το μεγάλο φαβορί της κατηγορίας ΣΥΝΚΑ θα φιλοξενήσει στις Μουρνιές τον Κρ. Αστέρα, που όπως και η ομάδα του Θανάση Κολιτσιδάκη έκανε νικηφόρα πρεμιέρα.

Σπουδαίο παιχνίδι θα γίνει στη Σούδα ανάμεσα σε δύο φιλόδοξες ομάδες που μπήκαν με το… δεξί στο πρωτάθλημα, τον Απόλλωνα και τον Ποσειδώνα Καμισιανών/Ραπανιανών.

Στη Μοναχή Ελιά γίνεται μία δυνατή "μονομαχία" ανάμεσα σε Δόξα Παχιανών και Μινώταυρο που ξεκίνησαν τις επίσημες υποχρεώσεις τους με ήττα, την ίδια ώρα που στον Αλικιανό η ΑΕ Κυδωνίας θα θελήσει να δώσει συνέχεια στην έκπληξη που έκανε απέναντι στον Πανακρωτηριακό, ενώ ο Ίκαρος θα αναζητήσει το πρώτο του θετικό αποτέλεσμα.

Αναλυτικά η "εικόνα" της αγωνιστικής έχει ως εξής:

Σάββατο 9 Σεπτεμβρίου
(17:00)
Ηρακλής Νερ.-Ροδωπού στα Νεροκούρου:
Κουκουράκης (Σαρικάκη-Μ. Φυντικάκης)
Παρ. διαιτησίας: Τριανταφύλλου

Δόξα Παχ.-Μινώταυρος στη Μ. Ελιά
Χρυσός (Κολοκοτρώνης-Τσαπαρίδης)
Παρ. διαιτησίας: Λέττας

ΑΕ Κυδωνίας-Ίκαρος Μ. στον Αλικιανό
Τσαγκαράκης (Τσιλίκας-Χάμπας)
Παρ. διαιτησίας: Δοκιμάκης

ΣΥΝΚΑ-Κρ. Αστέρας στις Μουρνιές
Κουρκουμελάκης (Γαλάνης-Πατσουράκης)
Παρ. διαιτησίας: Κουρκούνας

Απόλλων-Ποσειδών Καμ./Ραπ. στη Σούδα
Αντωνίου (Μαρκετάκης-Μπραουδάκη)
Παρ. διαιτησίας: Γ. Χατζηδάκης

Κυριακή 10 Σεπτεμβρίου
(10:30)
Φωστήρας Αγ. Σαράντα-Άρης Σ. στα Νεροκούρου
Τσαγκαράκης (Σαρικάκη-Μπαντά)
Παρ. διαιτησίας: Τριανταφύλλου

(17:00)
Κεραμειά-Θύελλα Καλ. στα Νεροκούρου 

Γιουματζίδης (Τσαπαρίδης-Κολοκοτρώνης)
Παρ. διαιτησίας: Αγγελάκης

Κορωνίδα-Πανακρωτηριακός στον Βάμο
Ούτας (Γαλάνης-Χάμπας)
Παρ. διαιτησίας: Δοκιμάκης

Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ-Γρανίτης στους Αγ. Αποστόλους
Κουρκουμελάκης (Κατσαρός-Αποστολάκης)
Παρ. διαιτησίας: Αλογδιανάκης

*Αστέρας Μαν.-Σπάθα 0-3 α.α.
 **Πατώντας πάνω στα ονόματα των ομάδων που αγωνίζονται το Σάββατο μπορείτε να δείτε τα τελευταία αγωνιστικά τους νέα