Κρητικός Αστέρας

Εμφατικό πέρασμα με οδηγό τον Νίκολι

Τη νίκη με 5-2 επί του Ποσειδώνα Κ. Ρ. πήρε ο Κρητικός Αστέρας, με τον Νίκολι να πετυχαίνει χατ τρικ, στο γήπεδο Κολυμπαρίου, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας.

Ο Νίκολι άνοιξε το σκορ μόλις στο δεύτερο λεπτό, με πλασέ μέσα στην περιοχή και τρία λεπτά αργότερα έκανε το 2-0, με πλασέ και πάλι μέσα στην περιοχή. Στο 11’, ο Σκαρπέτης κέρδισε πέναλτι, ο σκόρερ των προηγούμενων τερμάτων ανέλαβε την εκτέλεση, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα και κάνοντας χατ τρικ.

Στο 30’, ο Ασκητίδης τροφοδότησε τον Σκαρπέτη, ο οποίος με πλασέ έγραψε το 3-0. Εννέα λεπτά αργότερα, ο Κρητικός Αστέρας έμεινε με 10 παίκτες, καθώς ο Σίνος αποβλήθηκε για διαμαρτυρία.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-4, με πέναλτι του Σπ. Κολομπάκη, ενώ στο 55’, κατάφεραν να ξανά σκοράρουν, με τον Β. Μαριανάκη να γράφει με "τακουνάκι" το 2-4.Το τελικό 2-5 διαμόρφωσε ο Δημητρίου, στο 80’.

Διαιτητής: Ούτας
Βοηθοί: Βερυκάκης-Τζιράκης

Ποσειδών Κ.Ρ. (Μανώλης Πηγουνάκης): Μανιαδάκης, Δάσκαλος, Καραγκούνης, Ξεκουκουλωτάκης, Λιανιδάκης, Δοντσίδης, Ζντράβκοβιτς, Β. Μαριανάκης, Ομπάνορ, Σπ. Κολομπάκης, Μαλανδράκης (50’ Μυφτάρι).

Κρητικός Αστέρας (Γιώργος Πανίδης): Καλαμαρίδης, Σίνος, Ασκητίδης, Χαραλαμπάκης, Σάμπα, Βασιλείου, Μανωλεδάκης (65’ Δημητρίου), Ντούπης, Νίκολι (80’ Νικολουδάκης), Λέκα (85’ Νικολιουδάκης), Σκαρπέτης (46’ Μαστραντωνάκης).