ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Πικρή ήττα του ΠΑΟΚ στην Ουγγαρία

Πικρή ήττα γνώρισε στην Ουγγαρία ο ΠΑΟΚ με 1-0 από τη Βίντι, αποτέλεσμα που δυσκολεύει πλέον αρκετά την πρόκρισή για την ελληνική ομάδα.

Ο ΠΑΟΚ θα χρειαστεί να μην ηττηθεί σε κανένα από τα δύο εναπομείναντα παιχνίδια με Τσέλσι και Μπάτε για να μπορέσει να ελπίζει σε πρόκριση.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε να επιδείξει και πολλά πράγματα έτσι ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ για τις δύο ομάδες.

Το ξεκίνημά του δευτέρου μέρους επεφύλασσε όμως γκολ για τους γηπεδούχους μετά την υπέροχη σέντρα του Βινίσιους και την κεφαλιά του Μιλάνοφ στο 50'.

Παρ' όλο που ακολούθησε αρκετή ώρα μέχρι την ολοκλήρωση του 90λεπτου ο ΠΑΟΚ δεν μπόρεσε να φτάσει με αξιώσεις στην περιοχή της Βίντι η οποία κράτησε σχετικά χωρίς πρόβλημα το προβάδισμα.

Βίντι (Μάρκο Νίκολιτς): Κόβαστσικ, Γιουχάς, Βινίσιους, Φιόλα, Στοπίρα, Χάτζιτς, Πατκάι, Νεγκό, Χούτσι (66' Κόβατς), Μιλάνοφ (57' Νικόλοφ), Σέποβιτς (77' Χότζιτς)

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Κρέσπο, Βαρέλα, Μάτος, Τόσκα, Σακόφ, Βέρνλουμπ, Ελ Καντουρί (63' Ακπόμ), Λημνιός (60' Μπίσεβαρ), Ζαμπά (71' Ουάρντα), Πρίγιοβιτς