ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

Έκαναν το 2Χ2 οι "ερυθρόλευκοι"

Εντυπωσιακοί οι "μικροί" του Πλατανιά κατάφεραν να κάνουν το 2Χ2 στον 7ο όμιλο καθώς κέρδισαν την Ε.Θ.Κ. στον Αλικιανό με 5-1 και βρίσκονται πλεόν με το... ενάμιση "πόδι" στους "16".

Οι "ερυθρόλευκοι" βρίσκονται στην κορυφή του ομίλου μαζί με την Παλαιόχωρα, με τις τρεις υπόλοιπες ομάδες της Β’κατηγορίας να ακολουθούν χωρίς βαθμό, μετά τις δύο πρώτες αγωνιστικές.

Ο Πλατανιάς πήγε στο ημίχρονο με προβάδισμα ενός τέρματος από το γκολ του Βασιλάκη στο 41’.

Ο Μιχαήλ στην επιστροφή και στο ντεμπούτο του με την Ένωση πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης (1-1) από το σημείο του πέναλτι σε βάρος της "πρώην" ομάδας του. Ο Γιαπιντζάκης ήταν αυτός που κέρδισε την παράβαση για τους Ακρωτηριανούς.

Η συνέχεια ήταν ιδανική για τον Πλατανιά που έφτασε στην επίτευξη τεσσάρων γκολ μέχρι το τέλος του αγώνα.

Σε διάστημα επτά λεπτών, στο 58’ και το 65’ οι Γ. Αμαραντίδης και Ντόι έκαναν πολύ γρήγορα το σκορ 3-1 για τον Πλατανιά.

Ο Λέκκα έφερε το ματς στο 4-1 για τους γηπεδούχους στο 77’ και ο Βουρτσάνης έκλεισε το σκορ δύο λεπτά πριν την συμπλήρωση των ενενήντα (5-1).

Διαιτητής: Κουκουράκης
Βοηθοί: Μαρκετάκης-Χατζηδάκης

Ερ. Πλατανιά (Νίκος Μαναρώλης): Κουράκης, Λάμτσε (75’ Λαμπάκης), Σπίντζος, Κωνσταντινίδης, Μπούχλης, Βουρτσάνης, Βασιλάκης, Γ.Αμαραντίδης, Κοκάκης (80’ Αργυρουδάκης), Α. Αμαραντίδης, Λέκκα

Ε.Θ.Κ. (Σταμάτης Φλεμετάκης): Τριανταφυλλάκης, Ροζάκης, Κάϊας (60’ Λιονάκης), Σηφάκης, Σοφιανόπουλος, Μπικάκης, Τσαρδακάς, Μιχαήλ, Γκαγκάκης, Γιαπιντζάκης (85’ Γιουσέφ), Ποντίκας (56’ Γιαννόπουλος)