ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ

Νικηφόρο ξεκίνημα από τα Καθιανά

Νικηφόρα ξεκίνησε  τις υποχρεώσεις για τη νέα αγωνιστική περίοδο η Παλαιόχωρα, που πέρασε από τα Καθιανά με σκορ 3-0 κόντρα στην Ε.Θ.Κ, για τον 7ο όμιλο.

Σε ένα παιχνίδι με λίγες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, η Παλαιόχωρα έκανε το 0-1στο 16' με αυτογκόλ, καθώς ο Μπικάκης άθελά του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, έπειτα από σέντρα του Ζαϊμίδη.

Από τα πόδια του Ζαϊμίδη ήρθε το 0-2 στο 39’. Ο επιθετικός των φιλοξενούμενων μετά από πάσα του Μανουσάκη μπήκε από αριστερά και πλάσαρε εύστοχα για το δεύτερο γκολ της ομάδας του.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως τελείωσε το πρώτο, αφού στο 51’ ο Ζαϊμίδης πέτυχε το 0-3, χωρίς να δυσκολευτεί, με κεφαλιά από το κόρνερ του Μανουσάκη, σφραγίζοντας την επικράτηση των φιλοξενούμενων.

Διαιτητής: Γιουματζίδης

Βοηθοί: Μωραΐτης-Μπραουδάκη

Ε.Θ.Κ. (Σταμάτης Φλεμετάκης): Ι. Ανδρεαδάκης, Ροζάκης, Τσαρδακάς, Σοφιανόπουλος, Μπικάκης, Κουβάτσης, Τερεζάκης (72’ Κάϊας), Γκαγκάκης, Γιαπιντζάκης, Μουσουράκης (68’ Κελάκης), Σηφάκης (46’ Μπουραϊμης).

Παλαιόχωρα (Βασίλης Παπαδάκης): Συροκάκης, Ζαχαράκης, Τσαρτσίδης, Θεοδωράκης, Μποχώνης (13. λ.τρ.Παπαδοκωνσταντάκης), Καστρινάκης (66’ Καρανάκης), Μανουσάκης, Λιτσαρδάκης Σ. (75’ Θεοδωρακόπουλος), Ζαϊμίδης, Τζαγκαράκης, Ψαράκης.