Πόλο

Πρεμιέρα με Παλ. Φάληρο στα Χανιά

Με το παιχνίδι απέναντι στο Παλαιό Φάληρο θα ξεκινήσει τις υποχρεώσεις του ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων στο νέο πρωτάθλημα της Α1, στις 13 Οκτωβρίου.

 

Αυτό είναι το παιχνίδι που ανέδειξε η κλήρωση η οποία πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη το μεσημέρι σε ξενοδοχείο στη Γλυφάδα.  Ο ΝΟΧ θα ξεκινήσει, έτσι, εντός έδρας τις υποχρεώσεις του, φιλοξενώντας συγκεκριμένα την ομάδα του Π. Φαλήρου.

Από εκεί και πέρα, και σε ό,τι αφορά το ματς απέναντι στον πρωταθλητή Ευρώπης, Ολυμπιακό, θα διεξαχθεί την 8η αγωνιστική, στο Κολυμβητήριο Χανίων.

Αναλυτικά η κλήρωση του πρωταθλήματος για τον ΝΟΧ είναι η εξής:

1η αγωνιστική: Ν.Ο. Χανίων-Παλαιό Φάληρο
2η αγωνιστική: Ομιλος Φίλων Θαλάσσης-Ν.Ο. Χανίων
3η αγωνιστική: Ν.Ο. Χανίων-Χίος
4η αγωνιστική: Υδραϊκός-Ν.Ο. Χανίων
5η αγωνιστική: Ν.Ο. Χανίων-Εθνικός
6η αγωνιστική: Ν.Ο. Χανίων-ΓΣ Περιστερίου
7η αγωνιστική: ΠΑΟΚ-Ν.Ο. Χανίων
8η αγωνιστική: Ν.Ο. Χανίων-Ολυμπιακός
9η αγωνιστική: Απόλλων Σμύρνης-Ν.Ο. Χανίων
10η αγωνιστική: Ν.Ο. Χανίων -Βουλιαγμένη
11η αγωνιστική: Γλυφάδα-Ν.Ο. Χανίων

Αναλυτικά το πρόγραμμα όλης της σεζόν έχει ως εξής:

1η αγωνιστική (13/10) - 12η αγωνιστική (12/1)
Χίος-Εθνικός
Υδραϊκός-ΟΦΘ
Ν.Ο. Χανίων-Παλαιό Φάληρο
ΓΣ Περιστερίου-Γλυφάδα
ΠΑΟΚ-Βουλιαγμένη
Ολυμπιακός-Απόλλων Σμύρνης

2η αγωνιστική (20/10) - 13η αγωνιστική (26/1)
Χίος-Υδραϊκός
Εθνικός-Απόλλων Σμύρνης
Βουλιαγμένη-Ολυμπιακός
Γλυφάδα-ΠΑΟΚ
Παλαιό Φαληρο-ΓΣ Περιστερίου
ΟΦΘ-Ν.Ο. Χανίων

3η αγωνιστική (27/10) - 14η αγωνιστική (2/2)
Ολυμπιακός-Γλυφάδα
Απόλλων Σμύρνης-Βουλιαγμένη
Υδραϊκός-Εθνικός
Ν.Ο. Χανίων -Χίος
ΓΣ Περιστερίου-ΟΦΘ
ΠΑΟΚ-Παλαιό Φάληρο

4η αγωνιστική (7/11)- 15η αγωνιστική (9/2)
ΟΦΘ-ΠΑΟΚ
Χίος-ΓΣ Περιστερίου
Υδραϊκός-Ν.Ο. Χανίων
Εθνικός-Βουλιαγμένη
Γλυφάδα-Απόλλων Σμύρνης
Παλαιό Φάληρο-Ολυμπιακός

5η αγωνιστική (17/11) - 16η αγωνιστική (16/2)
Ολυμπιακός-ΟΦΘ
Απόλλων Σμύρνης-Παλαιό Φάληρο
Βουλιαγμένη-Γλυφάδα
Ν.Ο. Χανίων -Εθνικός
ΓΣ Περιστερίου-Υδραϊκός
ΠΑΟΚ-Χίος

6η αγωνιστική (24/11) - 17η αγωνιστική (23/2)
ΟΦΘ-Απόλλων Σμύρνης
Χίος-Ολυμπιακός
Υδραϊκός-ΠΑΟΚ
Ν.Ο. Χανίων -ΓΣ Περιστερίου
Εθνικός-Γλυφάδα
Παλαιό Φάληρο-Βουλιαγμένη

7η αγωνιστική (1/12) - 18η αγωνιστική (9/3)
ΠΑΟΚ-Ν.Ο. Χανίων
Ολυμπιακός-Υδραϊκός
Απόλλων Σμύρνης-Χίος
Βουλιαγμένη-ΟΦΘ
Γλυφάδα-Παλαιό Φάληρο
ΓΣ Περιστερίου-Εθνικός

8η αγωνιστική (8/12) - 19η αγωνιστική (16/3)
Εθνικός-Παλαιό Φάληρο
ΟΦΘ-Γλυφάδα
Χίος-Βουλιαγμένη
Υδραϊκός-Απόλλων Σμύρνης
Ν.Ο. Χανίων -Ολυμπιακός
ΓΣ Περιστερίου-ΠΑΟΚ

9η αγωνιστική (15/12) - 20ή αγωνιστική (23/3)
Παλαιό Φάληρο-ΟΦΘ
ΠΑΟΚ-Εθνικός
Ολυμπιακός-ΓΣ Περιστερίου
Απόλλων Σμύρνης-Ν.Ο. Χανίων
Βουλιαγμένη-Υδραϊκός
Γλυφάδα-Χίος

10η αγωνιστική (21/12) - 21η αγωνιστική (27/3)
ΓΣ Περιστερίου-Απόλλων Σμύρνης
ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός
Εθνικός-ΟΦΘ
Χίος-Παλαιό Φάληρο
Υδραϊκός-Γλυφάδα
Ν.Ο. Χανίων -Βουλιαγμένη

11η αγωνιστική (5/1) - 22η αγωνιστική (13/4)
Γλυφάδα-Ν.Ο. Χανίων
Παλαιό Φάληρο-Υδραϊκός
ΟΦΘ-Χίος
Ολυμπιακός-Εθνικός
Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΟΚ
Βουλιαγμένη-ΓΣ Περιστερίου