legea hor

Πόλο

Πρεμιέρα κόντρα σε Πανιώνιο για τον ΝΟΧ στην Α1

Με τον αγώνα κόντρα στον Πανιώνιο θα ξεκινήσει την πορεία του στο νέο πρωτάθλημα της Α1 εθνικής κατηγορίας πόλο ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ANEK LINES, όπως προέκυψε από την κλήρωση που πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη (20/9) το μεσημέρι σε ξενοδοχείο στη Γλυφάδα.

Η πρεμιέρα για την ομάδα του Ηλία Μαχαίρα θα δοθεί το Σάββατο 14 Οκτωβρίου, ενώ πρώτο εντός έδρας ματς θα είναι αυτό απέναντι στη Βουλιαγμένη στις 21 Οκτωβρίου.

Την 5η αγωνιστική κληρώθηκε το κρητικό ντέρμπι με τον ΟΦΗ, ενώ την 6η ο ΝΟΧ ANEK LINES θα αντιμετωπίσει στον Πειραιά τον Ολυμπιακό.

Στην κλήρωση παρέστη εκ μέρους του Ν.Ο. Χανίων, ο αντιπρόεδρος του Δ.Σ., Σπύρος Μαραγκουδάκης.

Αναλυτικά η κλήρωση για το νέο πρωτάθλημα της Α1 είναι η εξής:

1η Αγωνιστική 14/10
ΠΑΟΚ-Υδραϊκός
Απόλλων Σμ.-Π. Φάληρο
Γλυφάδα-Ολυμπιακός
Εθνικός-ΟΦΗ
Πανιώνιος-Ν.Ο. Χανίων ANEK LINES
Βουλιαγμένη-Χίος

2η Αγωνιστική 21/10
ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμ.
Υδραϊκός-Χίος
Ν.Ο. Χανίων ANEK LINES-Βουλιαγμένη
ΟΦΗ-Πανιώνιος
Ολυμπιακός-Εθνικός
Π. Φάληρο-Γλυφάδα

3η Αγωνιστική 25/10
Βουλιαγμένη-ΟΦΗ
Χίος-Ν.Ο. Χανίων ANEK LINES
Απόλλων Σμ.-Υδραϊκός
Γλυφάδα-ΠΑΟΚ
Εθνικός-Π. Φάληρο
Πανιώνιος-Ολυμπιακός

4η Αγωνιστική 4/11
Π. Φάληρο-Πανιώνιος
ΠΑΟΚ-Εθνικός
Απόλλων Σμ.-Γλυφάδα
Υδραϊκός-Ν.Ο. Χανίων ANEK LINES
ΟΦΗ-Χίος
Ολυμπιακός-Βουλιαγμένη

5η Αγωνιστική 11/11
Βουλιαγμένη-Π. Φάληρο
Χίος-Ολυμπιακός
Ν.Ο. Χανίων ANEK LINES-ΟΦΗ
Γλυφάδα-Υδραϊκός
Εθνικός-Απόλλων Σμ.
Πανιώνιος-ΠΑΟΚ

6η Αγωνιστική 25/11
Π. Φάληρο-Χίος
ΠΑΟΚ-Βουλιαγμένη
Απόλλων Σμ.-Πανιώνιος
Γλυφάδα-Εθνικός
Υδραϊκός-ΟΦΗ
Ολυμπιακός-Ν.Ο. Χανίων ANEK LINES

7η Αγωνιστική 2/12
Πανιώνιος-Γλυφάδα
Βουλιαγμένη-Απόλλων Σμ.
Χίος-ΠΑΟΚ
Ν.Ο. Χανίων ANEK LINES-Π. Φάληρο
ΟΦΗ-Ολυμπιακός
Εθνικός-Υδραϊκός

8η Αγωνιστική 9/12
Υδραϊκός-Ολυμπιακός
Π. Φάληρο-ΟΦΗ
ΠΑΟΚ-Ν.Ο. Χανίων ANEK LINES
Απόλλων Σμ.-Χίος
Γλυφάδα-Βουλιαγμένη
Εθνικός-Πανιώνιος

9η Αγωνιστική 16/12
Ολυμπιακός-Π. Φάληρο
Πανιώνιος-Υδραϊκός
Βουλιαγμένη-Εθνικός
Χίος-Γλυφάδα
Ν.Ο. Χανίων ANEK LINES-Απόλλων Σμ.
ΟΦΗ-ΠΑΟΚ

10η Αγωνιστική 20/12
Εθνικός-Χίος
Πανιώνιος-Βουλιαγμένη
Υδραϊκός-Π. Φάληρο
ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός
Απόλλων Σμ.-ΟΦΗ
Γλυφάδα-Ν.Ο. Χανίων ANEK LINES

11η Αγωνιστική 5/1
ΟΦΗ-Γλυφάδα
Ολυμπιακός-Απόλλων Σμ.
Π. Φάληρο-ΠΑΟΚ
Βουλιαγμένη-Υδραϊκός
Χίος-Πανιώνιος
Ν.Ο. Χανίων ANEK LINES-Εθνικός

12η Αγωνιστική 13/1
Υδραϊκός-ΠΑΟΚ
Π. Φάληρο-Απόλλων Σμ.
Ολυμπιακός-Γλυφάδα
ΟΦΗ-Εθνικός
Ν.Ο. Χανίων ANEK LINES-Πανιώνιος
Χίος-Βουλιαγμένη

13η Αγωνιστική 27/1
Απόλλων Σμ.-ΠΑΟΚ
Χίος-Υδραϊκός
Βουλιαγμένη-Ν.Ο. Χανίων ANEK LINES
Πανιώνιος-ΟΦΗ
Εθνικός-Ολυμπιακός
Γλυφάδα-Π. Φάληρο

14η Αγωνιστική 3/2
ΟΦΗ-Βουλιαγμένη
Ν.Ο. Χανίων ANEK LINES-Χίος
Υδραϊκός-Απόλλων Σμ.
ΠΑΟΚ-Γλυφάδα
Π. Φάληρο-Εθνικός
Ολυμπιακός-Πανιώνιος

15η Αγωνιστική 7/2
Πανιώνιος-Π. Φάληρο
Εθνικός-ΠΑΟΚ
Γλυφάδα-Απόλλων Σμ.
Ν.Ο. Χανίων ANEK LINES-Υδραϊκός
Χίος-ΟΦΗ
Βουλιαγμένη-Ολυμπιακός

16η Αγωνιστική 24/2
Π. Φάληρο-Βουλιαγμένη
Ολυμπιακός-Χίος
ΟΦΗ-Ν.Ο. Χανίων ANEK LINES
Υδραϊκός-Γλυφάδα
Απόλλων Σμ.-Εθνικός
ΠΑΟΚ-Πανιώνιος

17η Αγωνιστική 3/3
Χίος-Π. Φάληρο
Βουλιαγμένη-ΠΑΟΚ
Πανιώνιος-Απόλλων Σμ.
Εθνικός-Γλυφάδα
ΟΦΗ-Υδραϊκός
Ν.Ο. Χανίων ANEK LINES-Ολυμπιακός

18η Αγωνιστική 23/3
Γλυφάδα-Πανιώνιος
Απόλλων Σμ.-Βουλιαγμένη
ΠΑΟΚ-Χίος
Π. Φάληρο-Ν.Ο. Χανίων ANEK LINES
Ολυμπιακός-ΟΦΗ
Υδραϊκός-Εθνικός

19η Αγωνιστική 31/3
Ολυμπιακός-Υδραϊκός
ΟΦΗ-Π. Φάληρο
Ν.Ο. Χανίων ANEK LINES-ΠΑΟΚ
Χίος-Απόλλων Σμ.
Βουλιαγμένη-Γλυφάδα
Πανιώνιος-Εθνικός

20η Αγωνιστική 14/4
Π. Φάληρο-Ολυμπιακός
Υδραϊκός-Πανιώνιος
Εθνικός-Βουλιαγμένη
Γλυφάδα-Χίος
Απόλλων Σμ.-Ν.Ο. Χανίων ANEK LINES
ΠΑΟΚ-ΟΦΗ

21η Αγωνιστική 21/4
Χίος-Εθνικός
Βουλιαγμένη-Πανιώνιος
Π. Φάληρο-Υδραϊκός
Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ
ΟΦΗ-Απόλλων Σμ.
Ν.Ο. Χανίων ANEK LINES-Γλυφάδα

22η Αγωνιστική 28/4
Γλυφάδα-ΟΦΗ
Απόλλων Σμ.-Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ-Π. Φάληρο
Υδραϊκός-Βουλιαγμένη
Πανιώνιος-Χίος
Εθνικός-Ν.Ο. Χανίων ANEK LINES