legea hor

Τεχνική Κολύμβηση

Στα 36 μετάλλια η συγκομιδή του ΝΟΧ στο Χαϊδάρι!

Στα 36 μετάλλια ανέρχεται πλέον η συγκομιδή για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης που φιλοξενείται στο Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου.

Η ομάδα του Ηλία Καλαμαρίδη συνεχίζει τις εξαιρετικές της εμφανίσεις, καταφέρνοντας στη δεύτερη μέρα των αγώνων, την Παρασκευή 14 Ιουλίου, να φτάσει στην κατάκτηση 21 νέων μεταλλίων (9 χρυσά, 5 ασημένια και 7 χάλκινα).

Ειδικότερα, οι επιδόσεις από τη Μαρία Λαμπαρδάκη στα 100μ. επιφάνειας με χρόνο 42.89, αλλά και αυτή στα 4x100μ. διπλά πέδιλα από τη μεικτή σκυτάλη των Κατερίνας Κατερινάκη, Αστερίου Κούτρη, Μαρίας Λαμπαρδάκη και Θανάση Δημουλιού, με χρόνο 3:23.31, ξεχώρισαν, αφού αποτελούν νέα πανελλήνια ρεκόρ στις κατηγορίες Κορασίδων και Παίδων/Κορασίδων αντίστοιχα.

Το πρωτάθλημα συνεχίζεται το Σάββατο (15/7), πρωί και απόγευμα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα για τους αθλητές του ΝΟΧ έχουν ως εξής:

Χρυσά μετάλλια

Δημουλιός Αθανάσιος 100μ. διπλά πέδιλα Παίδων 00:46.20

Χατζηδάκης Βασίλειος, Ρινακάκης Μάριος-Στέργιος, Χίνος Ιάσων, Λεδάκης Κωνσταντίνος 4x100μ. επιφάνειας Παμπαίδων Α 03:15.87

Λεδάκης Κωνσταντίνος, Ρινακάκης Μάριος-Στέργιος, Χίνος Ιάσων, Χατζηδάκης Βασίλειος 4x200μ. επιφάνειας Παμπαίδων Α 07:33.86

Κατερινάκη Αικατερίνη, Κούτρης Αστέριος, Λαμπαρδάκη Μαρία, Δημουλιός Αθανάσιος 4x100μ. διπλά πέδιλα Παίδων/Κορασίδων 03:23.31

Λαμπαρδάκη Ροζάννα 200μ. διπλά πέδιλα Γυναικών 01:57.32

Ριτζάκη Ευαγγελία 200μ. επιφάνειας Νεανίδων 01:37.34

Λαμπαρδάκη Μαρία 100μ. επιφάνειας Κορασίδων 00:42.89

Βαλυράκη Αικατερίνη, Καυκαλάκη Ειρήνη, Ναναδάκη Ειρήνη, Σκυλουράκη Χριστίνα-Ιωάννα 4x100μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Α 03:32.73

Σκυλουράκη Χριστίνα-Ιωάννα, Καυκαλάκη Ειρήνη, Λεδάκη Ελευθερία, Βαλυράκη Αικατερίνη 4x200μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Α 07:55.55

Ασημένια μετάλλια

Τσουρουνάκης Αντώνης 200μ. επιφάνειας Ανδρών 01:24.92

Χατζηδάκης Βασίλειος 100μ. διπλά πέδιλα Παμπαίδων Α 00:56.10

Τρουλλινός Αθανάσιος, Λαμπαρδάκη Ροζάννα, Ριτζάκη Ευαγγελία, Τσουρουνάκης Αντώνιος 4x50μ. επιφάνεια Ανδρών/Γυναικών 01:13.65 14

Κρητικάκη Νικολέτα 100μ. Y/B Νεανίδων 00:42.39

Φραγκιαδάκη Δέσποινα 100μ. επιφάνειας Προαγωνιστική Κορίτσια 00:56.82

Χάλκινα μετάλλια

Τρουλλινός Νικόλαος 200μ. διπλά πέδιλα Ανδρών 01:42.37

Χίνος Παντελήμων 1500μ. επιφάνειας Παίδων 14:57.09

Λεδάκης Κωνσταντίνος 100μ. διπλά πέδιλα Παμπαίδων Α 00:57.18

Φωκά Αικατερίνη 100μ. Y/B Γυναικών 00:47.38

Καλαμαρίδη Αικατερίνη 200μ. επιφάνειας Γυναικών 01:39.30

Μπασιά Αμαλία 200μ. επιφάνειας Νεανίδων 01:41.05

Κατερινάκη Αικατερίνη 100μ. διπλά πέδιλα Κορασίδων 00:53.75

4η θέση

Κυριακάκης Ιωάννης 100μ. διπλά πέδιλα Παμπαίδων Α 00:58.55

5η θέση

Κελαϊδής Ανδρέας, Κληματσάκης Βασίλειος, Ανδρεάδης Γεώργιος, Χίνος Παντελήμων 4x200μ. επιφάνειας Εφήβων 07:09.64

Κούτρης Αστέριος 100μ. επιφάνειας Παίδων 00:41.13

6η θέση

Ξηρουχάκης Μενέλαος 200μ. επιφάνειας Ανδρών 01:34.07

Ξηρουχάκης Μενέλαος 100μ. Y/B Ανδρών 00:38.46

Ρινακάκης Μάριος-Στέργιος 100μ. επιφάνειας Παμπαίδων Α 00:51.06

Σκυλουράκης Εμμανουήλ 100μ. επιφάνειας Προαγωνιστική Αγόρια 01:07.85

Ανδρεάδη Ιφιγένεια 100μ. διπλά πέδιλα Παγκορασίδων Α 01:01.76

Καυκαλάκη Ειρήνη 100μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Β 00:56.19

7η θέση

Κυριακάκης Ιωάννης 100μ. επιφάνειας Παμπαίδων Α 00:51.94

Μανιουδάκης Αγγελος 100μ. επιφάνειας Προαγωνιστική Αγόρια 01:10.00

Βαρδαλάκη Ναυσικά 200μ. διπλά πέδιλα Νεανίδων 01:58.75

Μπασιά Αμαλία 100μ. Y/B Νεανίδων 00:45.27

Ναναδάκη Ειρήνη 100μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Β 00:57.56

Καραχάλιου Δήμητρα 100μ. διπλά πέδιλα Παγκορασίδων Β 01:10.33

8η θέση

Ανδρεάδης Γεώργιος 100μ. Y/B Εφήβων 00:48.08

9η θέση

Λιόλιος Εμμανουήλ 100μ. επιφάνειας Προαγωνιστική Αγόρια 01:11.71

Πουμπλάκη Γεωργία 100μ. επιφάνειας Κορασίδων 00:47.58

Ριτζάκη Ιωάννα 100μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Β 00:58.46

10η θέση

Κογιαννάκη Κωνσταντίνα 100μ. επιφάνειας Προαγωνιστική Κορίτσια 01:02.71

11η θέση

Ντουνιαδάκης Νικόλαος Ραφαήλ 100μ. επιφάνειας Προαγωνιστική Αγόρια 01:17.88

Μανιουδακης Αγγελος 100μ. διπλά πέδιλα Προαγωνιστική Αγόρια 01:16.74

Καραχάλιου Δήμητρα 100μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Β 01:02.39

12η θέση

Κληματσάκη Αικατερίνη 100μ. επιφάνειας Κορασίδων 00:50.31

13η θέση

Μουζουράκη Ερασμία 200μ. επιφάνειας Νεανίδων 02:11.28

14η θέση

Ντουνιαδάκης Νικόλαος Ραφαήλ 100μ. διπλά πέδιλα Προαγωνιστική Αγόρια 01:21.87

15η θέση

Μπαλολάκη Μιχαέλα 100μ. επιφάνειας Προαγωνιστική Κορίτσια 01:09.66

16η θέση

Κληματσάκης Βασίλειος 200μ. διπλά πέδιλα Εφήβων 01:55.47

Χατζηπλή Ευαγγελία 100μ. επιφάνειας Προαγωνιστική Κορίτσια 01:13.61

17η θέση

Ανδρεαδάκη Ειρήνη 100μ. επιφάνειας Κορασίδων 00:52.66

18η θέση

Καπής Στυλιανός 100μ. επιφάνειας Παίδων 00:47.82

19η θέση

Μποφίλης Θεόδωρος Αντώνιος 100μ. επιφάνειας Παίδων 00:52.97