ΕΚΑΣΚ

Τα προγράμματα Νεανίδων, Κορασίδων

Σε λίγες εβδομάδες αρχίζουν και τα πρωταθλήματα Νεανίδων και Κορασίδων της ΕΚΑΣΚ, με το πρώτο να προηγείται χρονικά (στις 6 Οκτωβρίου) και το δεύτερο να ακολουθεί (στις 14/10).

 

Στις Νεάνιδες συμμετέχουν πέντε ομάδες σε πρωτάθλημα τριών γύρων, όπου ο πρώτος της τελικής βαθμολογίας ανακηρύσσεται και πρωταθλητής.

Στις Κορασίδες από την 1η φάση οι τέσσερις πρώτες ομάδες της βαθμολογίας προκρίνονται στο Final Four, απ' όπου θα προκύψει ο πρωταθλητής.

Αναλυτικά το πρόγραμμα για κάθε πρωτάθλημα έχει ως εξής:

Νεάνιδες
1η αγωνιστική
Σάββατο 6 Οκτωβρίου
ΟΑΧ-ΟΦΗ
Ηρόδοτος-Αρκάδι
Ρεπό: Ιεράπετρα

2η αγωνιστική
Σάββατο 13 Οκτωβρίου
ΟΦΗ-Ιεράπετρα
Αρκάδι-ΟΑΧ
Ρεπό: Ηρόδοτος

3η αγωνιστική
Σάββατο 20 Οκτωβρίου
Ιεράπετρα-Αρκάδι
ΟΑΧ-Ηρόδοτος
Ρεπό: ΟΦΗ

4η αγωνιστική
Σάββατο 27 Οκτωβρίου
Ηρόδοτος-Ιεράπετρα
Αρκάδι-ΟΦΗ
Ρεπό: ΟΑΧ

5η αγωνιστική
Σάββατο 10 Νοεμβρίου
Ιεράπετρα-ΟΑΧ
ΟΦΗ-Ηρόδοτος
Ρεπό: Αρκάδι

6η αγωνιστική
Σάββατο 24 Νοεμβρίου
ΟΦΗ-ΟΑΧ
Αρκάδι-Ηρόδοτος
Ρεπό: Ιεράπετρα

7η αγωνιστική
Σάββατο 8 Δεκεμβρίου
Ιεράπετρα-ΟΦΗ
ΟΑΧ-Αρκάδι
Ρεπό: Ηρόδοτος

8η αγωνιστική
Σάββατο 12 Ιανουαρίου 2019
Αρκάδι-Ιεράπετρα
Ηρόδοτος-ΟΑΧ
Ρεπό: ΟΦΗ

9η αγωνιστική
Σάββατο 26 Ιανουαρίου
Ιεράπετρα-Ηρόδοτος
ΟΦΗ-Αρκάδι
Ρεπό: ΟΑΧ

10η αγωνιστική
Σάββατο 9 Φεβρουαρίου
ΟΑΧ-Ιεράπετρα
Ηρόδοτος-ΟΦΗ
Ρεπό: Αρκάδι

11η αγωνιστική
Σάββατο 23 Φεβρουαρίου
ΟΑΧ-ΟΦΗ
Ηρόδοτος-Αρκάδι
Ρεπό: Ιεράπετρα

12η αγωνιστική
Σάββατο 16 Μαρτίου
ΟΦΗ-Ιεράπετρα
Αρκάδι-ΟΑΧ
Ρεπό: Ηρόδοτος

13η αγωνιστική
Σάββατο 30 Μαρτίου
Ιεράπετρα-Αρκάδι
ΟΑΧ-Ηρόδοτος
Ρεπό: ΟΦΗ

14η αγωνιστική
Σάββατο 6 Απριλίου
Ηρόδοτος-Ιεράπετρα
Αρκάδι-ΟΦΗ
Ρεπό: ΟΑΧ

15η αγωνιστική
Σάββατο 13 Απριλίου
Ιεράπετρα-ΟΑΧ
ΟΦΗ-Ηρόδοτος
Ρεπό: Αρκάδι

Κορασίδες
1η αγωνιστική 10η
14 Οκτωβρίου | 20 Ιανουαρίου
Πεδιάδα ΑΟΧ-ΟΑΧ
Εργοτέλης-Αρκάδι
ΟΦΗ-Ανδρογέας
Ηρόδοτος-Ιεράπετρα
Ρεπό: ΟΑΣΗ

2η αγωνιστική 11η
21 Οκτωβρίου | 27 Ιανουαρίου
ΟΑΧ-ΟΑΣΗ
Αρκάδι-Πεδιάδα ΑΟΧ
Ανδρογέας-Εργοτέλης
Ιεράπετρα-ΟΦΗ
Ρεπό: Ηρόδοτος

3η αγωνιστική 12η
4 Νοεμβρίου | 3 Φεβρουαρίου
ΟΑΣΗ-Αρκάδι
Πεδιάδα ΑΟΧ-Ανδρογέας
Εργοτέλης-Ιεράπετρα
ΟΦΗ-Ηρόδοτος
Ρεπό: ΟΑΧ

4η αγωνιστική 13η
11 Νοεμβρίου | 10 Φεβρουαρίου
Ανδρογέας-ΟΑΣΗ
Ιεράπετρα-Πεδιάδα ΑΟΧ
Ηρόδοτος-Εργοτέλης
Αρκάδι-ΟΑΧ
Ρεπό: ΟΦΗ

5η αγωνιστική 14η
18 Νοεμβρίου | 17 Φεβρουαρίου
ΟΑΣΗ-Ιεράπετρα
Πεδιάδα ΑΟΧ-Ηρόδοτος
Εργοτέλης-ΟΦΗ
ΟΑΧ-Ανδρογέας
Ρεπό: Αρκάδι

6η αγωνιστική 15η
25 Νοεμβρίου | 3 Μαρτίου
Ηρόδοτος-ΟΑΣΗ
ΟΦΗ-Πεδιάδα ΑΟΧ
Ιεράπετρα-ΟΑΧ
Ανδρογέας-Αρκάδι
Ρεπό: Εργοτέλης

7η αγωνιστική 16η
9 Δεκεμβρίου | 17 Μαρτίου
ΟΑΣΗ-ΟΦΗ
Πεδιάδα ΑΟΧ-Εργοτέλης
ΟΑΧ-Ηρόδοτος
Αρκάδι-Ιεράπετρα
Ρεπό: Ανδρογέας

8η αγωνιστική 17η
16 Δεκεμβρίου | 24 Μαρτίου
Εργοτέλης-ΟΑΣΗ
ΟΦΗ-ΟΑΧ
Ηρόδοτος-Αρκάδι
Ιεράπετρα-Ανδρογέας
Ρεπό: Πεδιάδα ΑΟΧ

9η αγωνιστική 18η
13 Ιανουαρίου 2019 | 31 Μαρτίου
ΟΑΣΗ-Πεδιάδα ΑΟΧ
ΟΑΧ-Εργοτέλης
Αρκάδι-ΟΦΗ
Ανδρογέας-Ηρόδοτος
Ρεπό: Ιεράπετρα