Άρης Βουκολιών

Μπήκε ξανά στο... κόλπο

mpatzio aris voukolion

Ο Άρης Βουκολιών έμεινε "ζωντανός" στη διεκδίκηση του τίτλου, μετά τη νίκη του με 4-2 κόντρα στον Ηρακλή, αλλά και τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν στα υπόλοιπα παιχνίδια της 16ης αγωνιστικής.

Ο Μπάτζιο μόλις στο 5' άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, για να πετύχει το 2-0 στο 25' ο Σουχλάκης.

Ο Ηρακλής μείωσε στο 38' όταν από σουτ του Τοντινίδη και προσπάθεια απομάκρυνσης από τον Παπιδάκη η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα, αλλά το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 3-1, αφού σκόραρε στην εκπνοή του ο Πολένα.

Στο 55' με το δεύτερο προσωπικό του γκολ ο Μπάτζιο πέτυχε το 4-1, για να μειώσει στις καθυστερήσεις ο Βακαλουνάκης, μετά από κεφαλιά του Τζατζιμάκη σε σέντρα του Μπεϊνόγλου.

Δοκάρι για τους νικητές είχε ο Μπάτζιο.

Άρης Βουκολιών (Πέτρος Γιανναράκης): Καμπάκης, Παπακαστρήσιος, Παπιδάκης, Νταγκουνάκης, Πατρικάκης, Τζαγκαράκης, Καβρουλάκης (60' Λίκα), Πολένα, Αγκνάνμπε (60' Ν. Βακαλουνάκης), Μπάτζιο, Σουχλάκης (60' Περράκης).

Ηρακλής Νεροκούρου (Γιάννης Μηνάς): Τσιρώνης, Αμαξόπουλος (72' Τζουβαδάκης), Λιοδάκης, Τοντινίδης (67' Χατζηδάκης), Χριστοφιλάκης, Δ. Βακαλουνάκης, Τζατζιμάκης, Μπεϊνόγλου, Σταθάκης (63' Φυτράκης), Μελίδης, Αγγελάκης.