Βόλεϊ

Pre League: Πάλεψε, αλλά ηττήθηκε η Μεσσαρά

Στους τελικούς των Play out, με τον ηττημένο του 3ου αγώνα ανάμεσα σε Αιγάλεω και Πανιώνιο, θα διεκδικήσει την παραμονή της στην Pre League η Μεσσαρά, μετά την εντός έδρας ήττα από τη ΧΑΝΘ.

Τα κορίτσια του Παναγιώτη Ιωάννου, που έφτασαν κοντά στη νίκη στο πρώτο ματς στη Θεσσαλονίκη, κατέβαλαν ξανά μεγάλη προσπάθεια αλλά έχασαν στις λεπτομέρειες τα δύο πρώτα σετ με 26-24 και 29-27. Η απογοήτευση στο τρίτο σετ ήταν εμφανής, με τη ΧΑΝΘ να το κατακτά με 25-16, παραμένοντας στην κατηγορία.

Τα σετ: 24-26, 27-29, 16-25

ΓΑΣ Μεσσαράς (Παναγιώτης Ιωάννου): Μιχαήλ, Αποστολάκη, Μυγδάλη Ε., Τσελάνη, Κλεισιάρη, Μπριλάκη Κ. / Κωνσταντάκη (λ), Μυγδάλη Μ. (λ), Καρουζάκη.

ΧΑΝΘ (Χρήστος Ντινόπουλος): Γεροβασιλείου, Βαρδοπούλου, Αρμουτάκη, Βέλλιου, Ρωσσιάδου, Κουρτίδου / Βερνάρδου (λ), Ντάλλα (λ), Μπακοπούλου, Παφίλη, Αβδελά.