Τρίαθλο

Νέες πρωτιές για τους αθλητές του "Ανεμος"

Στις πρώτες θέσεις στo πανελλήνιο πρωτάθλημα τριάθλου Sprint απόστασης το οποίο διεξήχθη την Κυριακή 2 Σεπτεμβρίου στη Σαλαμίνα είχαν την ευκαιρία να βρεθούν οι αθλητές του χανιώτικου συλλόγου "Ανεμος".

Συγκεκριμένα, οι Παναγιώτης Δημόπουλος και Νάντια Συντζανάκη κατέκτησαν δύο πρώτες θέσεις ενώ τη δεύτερη θέση στο βάθρο κατέλαβε η Μάνια Μπικώφ.

Επίσης στην πρώτη τους εμφάνιση σε πανελλήνια πρωταθλήματα, οι Ελένη Σταγάκη και Θεόφιλος Λεπενιώτης κατέκτησαν την 4η θέση στην κατηγορία τους.

Ο αγώνας προσέλκυσε περισσότερους από 100 αθλητές οι οποίοι αγωνίστηκαν σε 750μ. κολύμπι, 20χλμ. ποδήλατο και 5χλμ. τρέξιμο.

Επόμενα πρωταθλήματα που προγραμματίζεται να συμμετέχουν οι αθλητές του ΑΠΣ "Ανεμος", είναι τα πανελλήνια της Ολυμπιακής και Half Ironman απόστασης, όπως και των αναπτυξιακών ηλικιών.