Τένις

Ξεκίνησαν οι μάχες στο "Χανιά όπεν 2019"

Με συναρπαστικές μάχες και πλούσιο θέαμα ξεκίνησε την Τετάρτη (3/4) το πανελλήνιο τουρνουά τένις "Χανιά όπεν 2019" .

 

Οι πρώτοι αγώνες για το κυρίως ταμπλό πραγματοποιήθηκαν στις εγκαταστάσεις του ΟΑΧ, με έξι παίκτες να "σφραγίζουν" την πρόκριση για τους "16".

Πρόκειται για τους Χρ. Κεϊσίδη, Σπ. Ναούμ, Αλεξ, Κουτσοθανάση, Αντ. Τσαγλιώτη, Χαρ. Φούζα και Αντ. Ματσαμάκη, που μαζί με δέκα ακόμα αθλητές που πέρασαν "bye" στον επόμενο γύρο θα έχουν την ευκαιρία να μονομαχήσουν στους αγώνες που ακολουθούν την Πέμπτη (4/4). Συγκεκριμένα, τέσσερα ζευγάρια θα μονομαχήσουν στις εγκαταστάσεις του ΟΑΧ και άλλοι τόσοι αγώνες θα πραγματοποιηθούν στα γήπεδα της Ακαδημίας Αντισφαίρισης (ΑΑΧ).

Varverakis1

Βαρβεράκης.

Koutsothanasis1

Κουτσοθανάσης.

Tsarknias

Τσαρκνιάς Ν.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα είναι τα εξής:

ΦΑΣΗ "32"

Κεϊσίδης Χρίστος (ΑΣ Ορφέας Λάρισας) – Ιατρόπουλος Δημήτρης (ΣΑ Ραφήνας) 2-0 (6-2, 6-1)

Ναούμ Σπυρίδων (ΟΑ Χανίων) – Καραχάλιος Αγγελος (ΟΑ Χανίων) 2-0 (6-3, 6-2)

Κουτσοθανάσης Αλέξανδρος (ΟΑ Γλυφάδας) – Βαρβεράκης Γεώργιος (ΟΑ Χανίων) 2-0 (6-0, 6-1)

Τσαγλιώτης Αντώνιος (ΟΑ Ρεθύμνου) – Ζέρβας Σπυρίδων (ΝΟ Θεσσαλονίκης) 2-0 (6-1, 6-0)

Φούζας Χαράλαμος (ΑΟ Πεύκης TIE BREAK) – Τσαρκνιάς Νικόλαος (ΟΑ Αριγδαίας) 2-0 (6-1, 6-0)

Ματσαμάκης Αντώνιος (ΟΑ Χανίων) – Βουρδουμπάς Στυλιανός (ΟΑ Χανίων) 2-0 (6-1, 6-1)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΦΑΣΗΣ "16" (Πέμπτη 4/4)

• 14:00 (ΟΑΧ): Καπογιάννης Χαράλαμπος (Ηράκλειο ΟΑΑ) – Κεϊσίδης Χρίστος (ΑΣ Ορφέας Λάρισας)

14:00 (ΟΑΧ): Καπίρης Σταμάτης (ΑΟΑ Ηλιούπολης) – Σοκορέλης Αντώνιος (ΟΑ Χανίων)

15:30 (ΟΑΧ): Σελεπές Φραγκίσκος (ΑΝΟ Γλυφάδας) – Ναούμ Σπυρίδων (ΟΑ Χανίων)

15:30 (ΟΑΧ): Κουτσοθανάσης Αλέξανδρος (ΟΑ Γλυφάδας) – Καβαλλάς Θεόδωρος (ΓΣ Ηλιούπολης)

14:00 (ΑΑΧ): Τσαρκνιάς Στέργιος (ΟΑ Αριγδαίας) – Περδικογιάννης Στυλιανός (ΟΑ Αθηνών)

14:00 (ΑΑΧ): Ζερβουδάκης Βίκτωρ (ΟΑ Σούδας) – Τσαγλιώτης Αντώνιος (ΟΑ Ρεθύμνου)

15:30 (ΑΑΧ): Κυρίτσης Σταύρος (ΑΚΑ Μαραθώνα) – Φούζας Χαράλαμος (ΑΟ Πεύκης TIE BREAK)

15:30 (ΑΑΧ): Θεοδώρου Ελευθέριος (ΑΟΑ Φιλοθέης) – Ματσαμάκης Αντώνιος (ΟΑ Χανίων)

ΤΑ ΔΙΠΛΑ

Στα διπλά, οι πρώτοι αγώνες για το κυρίως ταμπλό θα πραγματοποιηθούν την Πέμπτη το απόγευμα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα, που περιλαμβάνει παιχνίδια σε Χανιά (ΟΑΧ) και Αγ. Αποστόλους (ΑΑΧ) είναι το εξής:

19:00 (ΟΑΧ): Βαρβεράκης (ΟΑ Χανίων) / Καραχάλιος (ΟΑ Χανίων) – Κουτσοθανάσης Αλέξανδρος (ΟΑ Γλυφάδας) / Καβαλλάς Θεόδωρος (ΓΣ Ηλιούπολης)

19:00 (ΟΑΧ): Ιατρόπουλος Δημήτρης (ΣΑ Ραφήνας) / Κυρίτσης Σταύρος (ΑΚΑ Μαραθώνα) – Ναούμ Σπυρίδων (ΟΑ Χανίων) / Ματσαμάκης Αντώνιος (ΟΑ Χανίων)

19:00 (ΑΑΧ): Τσαρκνιάς Στέργιος (ΟΑ Αριγδαίας) / Τσαρκνιάς Νικόλαος (ΟΑ Αριγδαίας) – Θεοδώρου Ελευθέριος (ΑΟΑ Φιλοθέης) / Περδικογιάννης Στυλιανός (ΟΑ Αθηνών)

19:00 (ΑΑΧ): Καπίρης Σταμάτης (ΑΟΑ Ηλιούπολης) / Καπογιάννης Χαράλαμπος (Ηράκλειο ΟΑΑ) – Κεϊσίδης Χρίστος (ΑΣ Ορφέας Λάρισας) / Τσαγλιώτης Αντώνιος (ΟΑ Ρεθύμνου)