Χάντμπολ

Το πάλεψε αλλά ηττήθηκε η ΕΑΧ Χανιά (pics)

Μετά από ένα συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι η ΕΑΧ Χανιά γνώρισε την ήττα με 35-32 από την Ηλιούπολη, στο κλειστό Χανίων, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Α2.

Το σύνολο του Κώστα Σαμαρά κατάφερε να είναι κοντά στο σκορ και στα δύο ημίχρονα, αλλά πλήρωσε την επιθετική του δυστοκία στα τελευταία λεπτά, όπου θα μπορούσε να είχε ισοφαρίσει ή ακόμα και να πάρει το προβάδισμα.

eax hlioupolh 1

eax hlioupolh 2

Τελικά, όμως, δεν τα κατάφερε, γνωρίζοντας την ήττα από την αθηναϊκή ομάδα, η οποία βρίσκεται ακριβώς στην από πάνω θέση στη βαθμολογία.

eax hlioupolh 4

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-6, 8-7, 11-10, 12-13, 16-16 (ημίχ.), 18-20, 20-22, 23-24, 26-28, 30-33, 32-35.

ΕΑΧ Χανιά (Κώστας Σαμαράς): Μπάλιακα 6, Δεμίρογλου 1, Παντελάκη 4, Σπυρίδου 7, Παρασίδου 1, Παπανικολοπούλου 1, Μαρκουλάκη 12.

Ηλιούπολη (Κωνσταντίνος Γεμελιάρης): Πιπεράκη 8, Αρώνη 1, Χούτου 7, Ποδηματά 2, Καραγιάννη 6, Γεμελιάρη 2, Παπαγιαννοπούλου 9

Επιμέλεια: Μαρσέλ Κατσάνι